Motocykl, maszyna tylko dla mężczyzn?

Banałem i nieprawdą jest stwierdzenie, że motocyklami jeżdżą tylko mężczyźni. Te wielkie i szybkie maszyny mają też swoje wielbicielki wśród kobiet i to takich, po których teoretycznie nie spodziewalibyśmy się umiejętności jazdy na jednośladzie. Kobiety naprawdę fantastycznie radzą sobie na motocyklach, nawet tych dużych i cięższych. Wielu mężczyzn uważa też, że kobieta na motocyklu wygląda po prostu seksownie i jest bardziej kobieca niż w szpilkach i sukience.

Bezpieczeństwo to podstawa

Niezależnie od tego czy z motocykla korzysta kobieta, czy też mężczyzna liczy się komfort jazdy i bezpieczeństwo. Często mówi się, że niemożliwe jest czerpanie przyjemności z jazdy motocyklem, kiedy nie jesteśmy odpowiednio chronieni przez poszczególne części wyposażenia motocyklowego Jest w tym naprawdę dużo prawdy. Żaden doświadczony motocyklista nie będzie narażał swojego życia i zdrowia i nie wsiądzie na motocykl bez kasku. Kask to podstawa jazdy na motocyklu, ale w momencie, kiedy intensywnie korzystamy z motocykla przydadzą się nam też inne elementy motocyklowej garderoby.

Co oprócz kasku?

Marki motocyklowe doskonale wiedzą, że kobiety też chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo na motocyklu i szukają rozwiązań, które będą wygodne i odpowiednio chroniące ciało w trakcie ewentualnego wypadku. Poza kaskiem niezbędnym elementem wyposażenia każdej motocyklistki powinien być kombinezon motocyklowy damski (https://lagunaseca.pl/Kombinezon-motocyklowy-Dainese-Jaki-kupic-clinks-pol-206.html). Taki jednoczęściowy strój jest bardzo praktyczny, wygodny i bezpieczny. Coraz częściej w sklepach motocyklowych klientki wybierają właśnie kombinezony, a nie ubrania dwuczęściowe, czyli spodnie i kurtkę.

Różnice między damskim a męskim kombinezonem motocyklowym

Czy kombinezon damski różni się znacząco od męskiego? Oczywiście, że nie. Duże znaczenie ma tu przede wszystkim rozmiar i detale. Od rozmiaru bowiem zależy odpowiedni komfort jazdy. Kombinezon motocyklowy damski będzie zdecydowanie mniejszy niż męski, nawet w większych rozmiarach. Poza tym, mimo że jest motocyklowy, to może mieć jakieś kobiece detale. Moda motocyklowa nie jest przecież tylko dla mężczyzn. Najważniejsze jednak jest to, żeby taki kombinezon dobrze chronił i zabezpieczał. Tylko wtedy można poczuć prawdziwą przyjemność z jazdy.

Kombinezony motocyklowe są wzmocnione w strategicznych miejscach: na łokciach, na nerkach, na kolanach, na ramiona. Dzięki nim upadki i uszkodzenia ciała są minimalizowane do minimum. Taki kombinezon to podstawa dla każdego, kto poważnie myśli o jeździe na motocyklu. Bez odpowiednich akcesoriów i ubrań tracimy połowę przyjemności, bo ciągle odczuwamy dyskomfort i niepokój związany z brakiem bezpieczeństwa.