Księgowość bardzo często spędza przedsiębiorcom sen z powiek. Zawiłość prawna i całe mnóstwo "kruczków" sprawiają, że właściciele firm coraz częściej decydują się na zatrudnienie księgowego lub korzystają z usług firm zewnętrznych. Tutaj przedsiębiorca staje przed kolejnym problemem, czyli wyborem odpowiedniego biura. Jak rozpoznać dobre biuro? Jakie usługi powinien świadczyć dobry księgowy? Jeżeli nasze sprawy papierkowe nie będą prowadzone należycie, z pewnością przyjdzie nam za to zapłacić. Urzędy skarbowe działają powoli, ale bardzo skutecznie, wykonując kontrole w każdej firmie, w której dopatrują się zaniedbań lub nadużyć. Właśnie dlatego musimy przyłożyć wszelkich starań, aby nasze wrażliwe dane były pod opieką zaufanego i rzetelnego biura.

Online

Dobre biuro powinno posiadać nowoczesną, jasno skonstruowaną stronę internetową. Na niej muszą być wypisane wszystkie usługi księgowe, jakie są w ofercie. Przejrzysta oferta jest znakiem, że mamy do czynienia z dobrze zorganizowaną jednostką, która w dodatku świetnie porusza się w cyber przestrzeni. To z kolei jest znakiem znakiem naszych czasów - dużą część spraw urzędowych możemy już załatwiać przez internet. Dlaczego internet jest tak ważny? Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcy czas, a jak mówi stare porzekadło "czas to pieniądz". Przedsiębiorca nie musi dostarczać dokumentów osobiście w formie papierowej. Wystarczy, że zrobi to zdalnie.

Lista usług

Na stronie biura powinna znajdować się wyraźna informacja, jakie usługi księgowe są świadczone w firmie. Usługi podzielone są na trzy kategorie: -grupa podatkowa - w jej obrębie mieszczą się usługi prowadzenia ksiąg przychodu i rozchodu oraz ksiąg rachunkowych, ewidencji, a także kontroli rachunkowej oraz formalnejusługi księgowe wrocław, -grupa kadr - tutaj biuro oferuje wszystkie usługi, które dotyczą pracowników zatrudnionych w firmie. Do usług zalicza się rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, sporządzanie kartotek pracowników oraz rozliczenie podatków dochodowych, -trzecia grupa - do niej wliczane są wszystkie czynności, które nie są bezpośrednio związane z prowadzeniem księgowości, np. analiza rynku.

Dokumenty

Każde biuro przechowuje dokumenty. Ich stan fizyczny musi być nienaganny, co jest niezwykle ważne np. w czasie kontroli Urzędu Skarbowego. Warto zatem osobiście przekonać się, jak przechowywane są wszystkie dane - czy leżą w suchym i lekko zaciemnionym miejscu, czy nie są uszkodzone, zakurzone i czy zostały odpowiednio posegregowane. Stan archiwum mówi bardzo wiele o firmie, a co za tym idzie również o jakości świadczonych usług księgowych.

Czy znajdę biuro we Wrocławiu?

Im większe miasto, tym więcej znajduje się w nim przedsiębiorstw, małych firm, czy korporacji. Oznacza to ogromne zapotrzebowanie na usługi księgowe. Wrocław jest stosunkowo dużym miastem, dlatego nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem tego właściwego.