Osoby, które się ubezpieczą, w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej (takiej, która jest objętej pakietem ubezpieczeniowym), mają prawo do odszkodowania. Co ciekawe, prawo do odszkodowania należy się również tym osobom, które wykupują obowiązkowe ubezpieczenie OC (właściciele samochodów i motocykli), a w pewnych sytuacjach również tym osobom, które nie wykupują żadnego ubezpieczenia – na przykład piesi, którzy zostali potrąceni na pasach. Jak to jednak jest, że gdy przychodzi do wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela, część osób może liczyć na wyższe odszkodowanie niż średnia? Czy najwyższe odszkodowania otrzymują tylko te osoby, które poniosły największą szkodę? Jak się okazuje, nie zawsze jest to prawdą.

Dobry prawnik to podstawa

W dużych miastach wojewódzkich tj. Poznań działa wiele kancelarii prawnych, które specjalizują się w walce o wyższe odszkodowania powypadkowe i inne. Osoba, która doznała jakiekolwiek straty materialnej lub uszczerbku na zdrowiu, zgłaszając się do takiego podmiotu ma szansę na wywalczenie odszkodowania o wartości znacznie wyższej niż średnia wypłata od ubezpieczyciela. Najwyższe odszkodowania oczywiście należeć będą się tym osobom, które doznały poważnych obrażeń fizycznych i znacznych strat materialnych, ale nawet uczestnicy niewielkich kolizji drogowych, korzystając z usług doświadczonego prawnika, mogą otrzymać większe odszkodowanie niż to sugerowane na początku przez ubezpieczyciela.

Warto się ubezpieczać

Jeśli chcesz uzyskać wysokie odszkodowanie, ubezpiecz się na wysoką sumę. Ta prosta zasada dotyczy każdego z nas. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie majątkowe lub zdrowotne, zawsze możesz liczyć na większą kwotę odszkodowania, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Oczywiście nawet wtedy, gdy masz wykupioną dodatkową polisę ubezpieczeniową, wciąż warto skorzystać z pomocy prawnika, który pomaga uzyskać najwyższe odszkodowania z możliwych w danej sytuacji. Warto pamiętać, że jeśli przyczyną nieszczęścia jest inna osoba lub podmiot, również z tej strony możesz domagać się odpowiedniej rekompensaty. W jej uzyskaniu pomoże właśnie prawnik.