Styl artystycznej bohemy w każdej szafie

Artyści od zawsze wyróżniali się finezyjnym i otwartym spojrzeniem na świat oraz swoistą filozofię. Wyznaczali trendy swoich czasów, także te związane ze stylem ubioru. Bohemy artystyczne wyróżniały się niekonwencjonalnym podejściem do ubioru, który był i nadal jest podpatrywany przez najlepszych projektantów.

Boho od bohemy

Tak narodził się styl boho, do którego inspiracją stały się artystyczne bohemy, które zadziwiały swoim niecodziennym lookiem. Stylem tym zachwycali się najwięksi projektanci, a rzeczy w tej konwencji do dziś nie przestają być na topie. Łączą w sobie festiwalowy, hippisowski, a nawet cygański wygląd z ponadczasowym szykiem. Są to ubrania luźne, kolorowe, z haftowanym lub ażurowym wykończeniem, nierzadko o kolorowych wzorach. Na nowo odkryty i doceniony został w roku 2004 i od tego czasu boho na stałe wpisał się w kanon kobiecej mody. W szczególności w takich sukienkach na co dzień jak i na specjalnych okazjach można zobaczyć gwiazdy kina i estrady.

Casualowy i stylowy

Jest to styl luźny, miejski, ale niepozbawiony gracji i elegancji. We współczesnych trendach modowych ubrania w tym charakterze rozpowszechniła Rachel Zoe, Kate Moss, Cameron Diaz, Nicole Richie. Jest to moda idealna dla kobiet, które lubią sukienki na co dzień, gdyż ten element ubioru jest najbardziej charakterystycznym w boho. Długie, zwiewne, wygodne, o kwiecistych wzorach. Jest to strój dla indywidualistek, które lubią określać siebie poprzez ubiór. Sukienki te tworzone są z lekkich, przewiewnych materiałów i posiadają charakterystyczne wykończenia: frędzle, hafty, koronki. Sukienki na co dzień w stylu boho są często asymetryczne, pełne finezji i wdzięku, o mocnych, soczystych kolorach z etno zacięciem. Choć są casualowe, to też świetnie prezentują się przy ważnych okazjach. Niejednokrotnie właśnie kreacje w tym guście były przez panny młode wybierane na ślubną suknię i w tym aspekcie także prezentowały się idealnie. Sukienki boho nadadzą garderobie letniego, świeżego powiewu. Będą bardzo dobrze komponować się ze słomkowymi kapeluszami oraz butami na obcasie. Jest to więc styl codzienny, ale i elegancki, dodający kobiecie powabu i niepowtarzalnego looku. Stylistykę tą na pewno charakteryzuje wygoda i swoboda, która sprawdza się przy wielu okazjach.