Bezpieczeństwo domowników to podstawowa kwestia, o którą chce zadbać każdy mężczyzna. Nie dziwi więc fakt, że konsumenci decydują się na coraz to nowsze rozwiązania służące w wykrywaniu intruzów na ich posesji. Złodzieje nie śpią i w każdej chwili mogą niemile zaskoczyć lokatorów. Wyczekiwane przez nich sytuacje to między innymi długa nieobecność w domu. Aby z czystym sumieniem zapewnić właściwą ochronę mieszkania oraz członków rodziny, wystarczy zastosować sprawdzone narzędzia.

Detektor ruchu ze wsparciem GSM

Coraz większą popularnością cieszy się urządzenie znane jako fotopułapka. Czym charakteryzuje się tego typu sprzęt? Jego działanie opiera się na wykrywaniu ruchu osób lub zwierząt. Oprócz tak podstawowego zastosowania istnieje także opcja wykonania zdjęcia oraz nagrania filmu, na którym zostanie zarejestrowane działanie intruza. Idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o dowód w sprawie np. włamania. Zaawansowane modele wyposażone są w moduł GSM, który pozwala na wysłanie informacji na zsynchronizowany z urządzeniem numer telefonu. W ten sposób właściciel posesji niemalże od razu otrzymuje komunikat o potencjalnym zagrożeniu domostwa.

Solidne urządzenie to gwarancja bezpieczeństwa

Fotopułapka w porównaniu ze standardowym monitoringiem wyróżnia się tym, że jej funkcjonalność nie zostanie zaburzona nawet w sytuacji gwałtownych zmian atmosferycznych. Oznacza to, że urządzenie będzie prawidłowo działać nawet w temperaturach od -30°C do 70°C. Dodatkowym atutem jest fakt, że urządzenie nie traci pamięci oraz bateria nie zostaje eksploatowana w sytuacji, kiedy nic się nie dzieje.

Łatwy montaż wraz z intuicyjną obserwacją

Jak w prosty sposób zapewnić bezpieczeństwo domowników?Do niektórych modeli dostępnych na rynku producenci zamieszczają także specjalne trwałe obudowy, które ułatwiają montaż, jednocześnie nie ograniczając pola widzenia fotopułapki. Co ciekawe, urządzenie to równie dobrze, jak w dzień sprawdza się także w nocy, a to wszystko dzięki podczerwieni. Jednakże najbardziej istotne jest to, że taki sprzęt jest ciężki do zidentyfikowania. Potencjalny złodziej nie będzie w stanie zweryfikować miejsca montażu, a tym samym nie uszkodzi sprzętu w momencie włamania na teren prywatnej posesji.

Dla tych, którzy nie są przekonani co do funkcjonalności tego urządzenia, warto wspomnieć, że stosowane jest ono od wielu lat między innymi przez służby graniczne oraz leśne, których obowiązkiem jest monitorowanie znacznie większych powierzchni niż tradycyjne domostwo. Aby zapewnić ochronę przed niemiłymi zdarzeniami, należy wykorzystywać sprawdzone rozwiązania.