Każdy salon kosmetyczny oferuje swoim klientkom stylizację rzęs, w tym ich przedłużenie. Aby jednak taki zabieg mógł być wykonany, salon kosmetyczny musi dysponować odpowiednimi produktami. Co zatem musi znaleźć się na jego wyposażeniu salonu, aby ten mógł wykonywać zabieg wydłużenia rzęs?

Akcesoria niezbędne w stylizacji rzęs

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że do przedłużenia rzęs konieczne jest wykorzystanie wielu różnych produktów. Wszystkie one mają na celu zachowanie odpowiedniego komfortu dla stylistki, jak i klientki oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, aby pracownicy salonów kosmetycznych potrafili właściwie dobrać odpowiednie produkty do przedłużania rzęs. Ma to bowiem bezpośredni wpływ na końcowy efekt zabiegu, a tym samym na zadowolenie klientek.

Komfort miejsca pracy

Stylizacja rzęs - niezbędne produktyNa efekt zabiegu przedłużenia rzęs ogromny wpływ ma miejsce, w którym taki zabieg się przeprowadza. Konieczne jest zatem stworzenie komfortowego miejsca do pracy, które to musi zapewniać odpowiednią wygodę dla stylistki oraz klientki. Istotna jest tu zatem jakość fotela kosmetycznego. Musi być on w pełni profesjonalny. Klienta powinni móc się w nim wygodnie położyć, a stylistka swobodnie wykonać zabieg. Nie można także zapomnieć o oświetleniu. Bez odpowiedniego oświetlenia trudno jest sobie wyobrazić przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu przedłużenia rzęs. Konieczna jest tu profesjonalna lampa przeznaczona do salonów kosmetycznych. Musi ona także emitować odpowiednie, chłodne światło. Takie, które sprzyja skupieniu się.

Stylizacja rzęs, a konieczne produkty

Na rynku dostępne są różne produkty do przedłużania rzęs. Wśród nich wyróżnić można takie, które są niezbędne. Pierwszym z nich jest pęseta do rzęs. Trudno sobie bez pęsety wyobrazić jakikolwiek zabieg związany z rzęsami. Profesjonalna pęseta powinna być lekka i musi posiadać precyzyjną część styczną. Do przedłużenia rzęs konieczne będzie także wykorzystanie płatków kolagenowych. Pozwalają one na oddzielenie górnych i dolnych rzęs. Wymieniając niezbędne produkty do przedłużania rzęs nie można zapomnieć o cleanerze oraz primerze. Cleaner oczyszcza naturalne rzęsy. Natomiast primer skutecznie zwiększa przyczepność doczepianych rzęs. Przy przedłużaniu rzęs niezbędne będą także szczoteczki silikonowe, które służą do rozczesania zmierzwionych rzęs. Na koniec wśród produktów do przedłużania rzęs wymienić trzeba jeszcze szkiełko. Jest to pewnego rodzaju podstawa pod klej, który służy do doczepiania nowych rzęs.