Mieszkanie wymaga odświeżenia? Potrzebny remont? Jest na to sposób! I wcale nie oznacza kosztownych prac wykończeniowych oraz zatrudniania specjalistycznych ekip budowlanych. Nie od dziś bowiem wiadomo, że najprostsze rozwiązania są najlepsze, o czym najlepiej dowodzą szablony na ściany. Ta efektowna dekoracja w jednej chwili odmieni wystrój domowej przestrzeni nie do poznania. Wystarczy bowiem puszka farby oraz chęci, a monochromatyczny salon lub pozbawiona wyrazu jadalnia nabierze designerskiego charakteru.

Bo wzór jest ważny...

Szablony na ścianyWspółcześni projektanci doskonale wiedzą, jak wymagający potrafią być klienci, stąd też oferują szeroki wybór wzorów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych odbiorców. Można bowiem wybierać spośród prostych i nieskomplikowanych deseni lub skierować swoje oczy w stronę precyzyjnie wykonanych szablonów na ściany, ukazujących ornamenty czy motywy florystyczne. Ten niewielki, a jakże charyzmatyczny dodatek odmieni aranżację, dodając jej kobiecego, męskiego lub dziecięcego charakteru – w zależności od tego, gdzie będzie się znajdował. Co więcej, dzięki omawianym dekoracjom, nie tylko podkreślimy charakter domowej przestrzeni, ale również wypełnimy pustą ścianę – gdy zabraknie pomysłu na jej zaprojektowanie. Jeden detal, a tak wiele wcieleń. Czyż to nie wspaniałe?

Jaki wybrać?

Dla niewtajemniczonych w procedurę użytkowania przedmiotu jakim są szablony na ścianę, rodzić się może pytanie – jaki wzór ostatecznie wybrać? Czy w tej kategorii możemy wyróżnić jakieś pewniaki, czyli uniwersalne modele, które bez względu na stylistykę mieszkania i zastosowane dodatki, będą dobrze się prezentowały? Nikt bowiem nie lubi wydawać pieniędzy w przysłowiowe ‘‘błoto’’. Tak naprawdę, w kwestii doboru odpowiedniego wzoru, nie ma żadnych sztywnych reguł. Pobudzająca do refleksji sentencja czy kompozycja abstrakcyjna będzie dobrze ukazywała się w każdej przestrzeni. Szablony na ścianę ze zwierzętami lub roślinami świetnie przedstawiać się będą w sypialni, zaś motywy z owocami i warzywami dopełnią wystrój kuchennej aranżacji. Do pokoików dziecięcych, idealnie sprawdzą się postacie bajkowe lub wizerunki zwierząt.

Sposób użycia

Szablony na ściany mają bardzo banalne zastosowanie. Po ich zakupie (głównie dostępne w internecie: https://wally.com.pl/k16,szablony-malarskie.html) jedyne, co należy zrobić to przyłożyć go w wybranym miejscu. Następnie odpowiednio zamocować na brzegach (a gdy jest większych rozmiarów, także w środku), a potem delikatnie i powoli wypełnić farbą. Pomocny w tym celu będzie wałek lub pędzelek. Na koniec usuwamy wzornik, czekając na rezultaty swojej pracy.