Mężczyźni po swoich ubraniach oczekują przede wszystkim funkcjonalności. Tej bojówkom męskim trudno odmówić. Co więcej, są to również spodnie, które mogą doskonale sprawdzi się np. w przypadku wyjść na miasto, jeśli nie zależy nam na formalnym stroju. Wbrew pozorom bojówki to nie tylko spodnie idealne w plener – wystarczy dobrać odpowiedni model.

Istnieje wiele sposobów na to, aby dopasować bojówki męskie do sytuacji, zwłaszcza w przypadku, gdy są one – tak jak obecnie – popularnym modelem spodni. Sprawdźmy zatem, na co zwrócić uwagę w ich wyborze, ale również, na czym się skupić, gdy zależy nam na dopasowaniu fasonu do większej sylwetki czy rozmaitych sytuacji codziennych.

Właściwy fason

Oczywiście, jedną z podstawowych rzeczy jest odpowiedni fason. Co to jednak oznacza? Przede wszystkim bojówki męskie dobrze jest dopasować do sylwetki. Panowie szczupli potrzebują adekwatnego kroju, zaś ci bardziej puszyści muszą mieć spodnie dopasowane w pasie tak, aby nie były po prostu niewygodne. Chodzi tutaj przede wszystkim o wysokość zaszycia w pasie – im węższe, tym mniej komfortowe będzie dla mężczyzn noszących większe rozmiary. Niemniej istotna jest długość nogawek oraz ich wykończenie – standardowo bojówki mają nogawki o prostym kroju, choć w przypadku panów o większych gabarytach mogą być one dodatkowo profilowane. W ten sposób bojówki męskie będą po prostu dopasowane do sylwetki.

Dobrany wygląd

Bojówki to jednak jeszcze – a może przede wszystkim – spodnie wielofunkcyjne, których założeniem jest posiadanie dużej ilości kieszeni, skrytek oraz szlufek o rozmaitym przeznaczeniu. Te, które będą wykorzystywane w mieście nie muszą być aż tak dokładnie wykończone. W przypadku jednak bojówek męskich używanych faktycznie w plener (np. do gry w paintball czy nawet łowienia ryb i biwakowania) ilość i jakość kieszeni jest bardzo istotna. Do wyboru pozostaje oczywiście dodatkowo kolor. Tutaj możemy zdecydować się na klasyczne moro, ale również khaki czy bardziej stonowane, idealne do miasta, czarne spodnie.