Biżuteria tradycyjna może być bardzo atrakcyjna dla większości z nas, jednak bardziej wymagający klienci szukają czegoś bardziej oryginalnego oraz ciekawego. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych mogą tego nie znaleźć, dlatego pomocne mogą okazać się albo profesjonalnie wykonywane ozdoby na zamówienie albo też własnoręcznie wytwarzane łańcuszki, kolczyki i inne. Biżuteria ręcznie robiona cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oto kilka sposobów na ozdoby DIY!

Przygotuj wszystko czego potrzebujesz

Samodzielnie wykonywanie biżuterii może przynieść wyjątkowe efekty, a towarzyszyć będzie temu z całą pewnością wiele zabawy. Bransoletki i inne ozdoby wyglądać mogą różnie, a wszystko zależy od naszego upodobania, umiejętności i wyobraźni. Zanim zabierzemy się do racy, musimy przygotować najbardziej potrzebne elementy, z których składać ma się dana rzecz. Biżuteria ręcznie robiona to np.:

  • stylowa bransoletka. Jej wykonanie jest bardzo proste, należy przygotować kilka złotych lub srebrnych delikatnych drucików. Na nie nakładane będą wybrane przez nas koraliki. Te można zamówić na specjalnych stronach internetowych lub kupić w tradycyjnym sklepie stacjonarnym, a także w pasmanterii. Na samym początku z drucików ułożyć należy mały haczyk, jeśli nie możemy zrobić tego rękoma, wystarczy użyć szczypców, później po kolei nakładane są uszykowane wcześniej koraliki. Na samym końcu trzeba wykonać jeszcze jeden haczyk, by całość się zapinała i gotowe!
  • innym przykładem biżuterii ręcznie robiona może być łańcuszek. Do tego jednak niezbędny będzie delikatny łańcuszek, może być stary. By go odnowić możemy przerwać złączenia, czyli poszczególne łańcuszki i dołączyć swoje elementy, muszą być one jednak okrągłe, by weszły w małe oczka. Możemy też zaopatrzyć się w rzemyk i na niego nakładać wybrane koraliki. Zapięcie możemy wykonać jak przy wyżej opisanej bransoletce lub możemy zakupić specjalne łączenia, też dostępne w sklepach.

Biżuteria własnej roboty na zamówienie

Poza samodzielnymi pomysłami możemy skorzystać też z usług profesjonalistów. Rękodzielnicy zajmują się produkcją jakościowych oraz niepowtarzalnych ozdób, które od wielu lat cieszą się dużym uznaniem oraz zainteresowaniem. Własnoręcznie wykonana biżuteria jest o wiele cenniejsza, ponieważ jej wytworzenie jest czasochłonne, wymaga dużego talentu i zaangażowania. Wytwarzając biżuterię własnej roboty należy też być na bieżąco z trendami oraz wymaganiami stawianymi przez klientów, jest więc ciężka, ale z pewnością pasjonująca praca.