Niekoniecznie przyjemny zapach benzyny, spalin i oleju można zamaskować poprzez odświeżacze powietrza do samochodu, które na rynku dostępne są pod różną postacią. Zapach do samochodu może być wiszący, zamknięty w atomizerach, czy w kratce nawiewu. Opcji jest wiele, a zapachów jeszcze więcej. Ta druga kwestia jest już indywidualna.

Jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego zapachu do samochodu wcale nie należy do najprostszych. Czasem ładna forma opakowania, czy aplikacji nie idzie w parze z odpowiednią dla nas intensywnością odświeżacza. Oczywiście – ważną jego cechą jest to, aby zapach do samochodu był trwały, długo utrzymywał się w aucie, ale też, aby nie był drażniący. Są odświeżacze, które drażnią kierowców, negatywnie wpływają na ich samopoczucie właśnie na zbyt dużą intensywność zapachu. Najlepiej ulubiony zapach do samochodu wybrać drogą dedukcji, którą kierować będą nasze indywidualne upodobania.

Czy zapach ma znaczenie?

Podobno lawenda wycisza, cytrusy pobudzają, a miętowe zapachy uspakajają. W przypadku zapachów do samochodu nie koniecznie jest to prawda, aczkolwiek warto sprawdzić ten schemat na sobie samym. Przede wszystkim odświeżacze warto wybierać pod względem firmy, jakości i sposobu, w którym zapach będzie wisiał w aucie.

Zawieszka

Najpopularniejsze zapachy do samochodu, dostępna praktycznie na każdej stacji benzynowej. Charakteryzują się intensywnym zapachem, który nie zawsze poprawia komfort jazdy. Mimo to odświeżacz-zawieszka jest często wybierany przez kierowców przede wszystkim ze względu na swoja niską cenę. Niestety, źle zawieszony pod lusterkiem często ogranicza pole widzenia.

Żel aromatyczny

To niewielka forma zamknięta w kapsułce z tworzywa sztucznego lub woreczku. Charakteryzuje go niewielki rozmiar, który można umieścić w każdym punkcie samochodu. To także długotrwałość i intensywność zapachu, przez którą można cieszyć się przez długi czas.

Odświeżacz do kratki nawiewu

Bardzo popularna forma zapachu do samochodu, niewidoczna, a dająca odczuwalne efekty. To dobre rozwiązanie dla osób, które w swoim aucie dbają o estetykę i nie lubią, wiszących lub przyczepionych gdzieś odświeżaczy. Często takie odświeżacze mają możliwość regulacji intensywności aromatu, a według producenta takim zapachem z przeznaczeniem do kratki nawiewu można cieszyć się nawet miesiąc. Dzisiejsze zapachy do samochodu to już nie tylko popularne „choinki”. Rynek jest w tym temacie bogaty w ofertę. Są też takie odświeżacze, które w ogóle nie mają żadnego konkretnego aromatu, a ich głównym celem jest pochłanianie przykrych zapachów z samochodu.