Komputer panelowy, to nic innego jak tradycyjny laptop z kolejnym wbudowanym wyświetlaczem dotykowym. Teraz komputery panelowe, niejednokrotnie identyfikowane są właśnie z ekranami dotykowymi, gdyż idealnie łączą w sobie ergonomia typowego laptopa oraz ekranu. Komputery panelowe niejednokrotnie stosowane są jako terminale operatorskie czy jako tradycyjne stacje robocze.

Typy komputerów panelowych

Komputer panelowy

to całkiem długa grupa akcesoriów komputerowych oraz możemy wymienić tu bardzo dużo rozmaitych podejść technicznych. Na rynku możemy spotkać między innymi panele bezwentylatorowe (w jakich to identycznie jak w wypadku laptopów kompaktowych ścianka pełni funkcję radiatora), jak oraz także rozwiązania z klimatyzatorami (w jakich z kolei schładzanie wykonywa się za pomocą specjalistycznych wiatraków zlokalizowanych na procesorze czy w obudowie).

O czym trzeba pamiętać nabywając komputer panelowy

Szczególnie wymagający klienci winni rozglądać się za komputerami panelowymi, jakie wyróżniają się niezwykle dużą ochroną przed wodą oraz pyłem. Ekran dotykowy winien być odporny także na zadrapania, więc również należałoby rozglądać się za typami o twardości 7H. Nabywając własny pierwszy komputer panelowy trzeba zwracać szczególną uwagę także na przekątną ekranu i możliwość zabudowania czy montażu panelu w profesjonalnych szafach. Bardzo dużą ilość klientów inwestując w znakomitej jakości urządzenia panelowe, sporo uwagi zwraca również na poziom ochrony IP, szczególnie gdy laptopy mają być stosowane do wysoce trudnych zadań. Nabywając współczesne komputery panelowe w pierwszej kolejności trzeba pamiętać o tym, iż niezwykle często IP stosowane jest tylko dla początku naszego komputera. Są oczywiście na naszym rynku także i takie panele, jakie umożliwiają nam właściwą ochronę IP z każdej strony, jednakże odnalezienie takich modeli jest niewątpliwie niezwykle skomplikowane.

komputer panelowyKomputer przemysłowy dla szczególnie wymagających klientów

Komputery panelowe obok komputerów jednopłytkowych oraz kompaktowych, to oczywiście jedne z najlepszych komputerów przemysłowych, jakie są w stanie sprostać wymaganiom choćby najbardziej wymagającym użytkownikom. Urządzenia tego rodzaju sprawdzą się we wszelkich skomplikowanych zadaniach, więc również jeśli ktoś szuka solidnych struktur przeznaczonych do aplikacji wojskowych czy lekarskich, to należałoby poważnie zastanowić się właśnie nad zakupem komputerów panelowych. Na polskim rynku osiągalne są obecnie typy, jakie są w stanie bezpiecznie działać na dużych obrotach w temperaturach od -20 do 75°C.