Pomimo że ogólnie przyjęło się, iż elementy biżuterii to raczej domena Pań, nie można zapominać również o ozdobach dla Panów, którzy co prawda noszą ich zazwyczaj mniej, aczkolwiek w razie zainteresowania jest z czego wybierać. Męska biżuteria to m.in. zegarek, bransoletka na rękę lub łańcuszek na szyje. Niektórzy Panowie decydują się również na kolczyki w uszach, brwiach lub wardze, aczkolwiek przynajmniej na ten moment jest to raczej rzadka praktyka, wykorzystywana w większości przez konkretne subkultury.

Rodzaje ozdób dla Panów

męska biżuteriaNa rynku możemy wyróżnić bardzo wielu producentów męskiej biżuterii. Najczęściej są to firmy, które mają również ofertę dla Pań, aczkolwiek istnieją także marki tworzące stricte dla mężczyzn. Jeśli chodzi o style męskiej biżuterii to trudno tutaj postawić konkretne granice, ponieważ w większości są to bardzo uniwersalne wzory. Należy jednak zwrócić uwagę na elegancką męską biżuterię, gdzie króluje złoto i srebro, czyli łańcuszki, zegarki na bransolecie lub specjalne bransoletki na rękę. W ostatnim czasie należy zwrócić uwagę również na stosunkowo świeży styl, czyli biżuterię wytwarzaną z drewna. To również bardzo elegancki wybór, który jednak z powodzeniem może być stosowany do casualowego stroju. Jeśli jesteśmy już przy luźniejszych formach męskiej biżuterii, to zdecydowanie trzeba wspomnieć również o różnego rodzaju rzemykach czy opaskach materiałowych, które to są charakterystyczne raczej dla młodzieży, aczkolwiek niektórzy Panowie nawet w starszym wieku stawiają na taki styl.

Czy łączenie stylów to dobry pomysł?

Należy pamiętać, że męska biżuteria https://mybizu.pl/pl/c/Meska-bizuteria/61  którą wybierzemy, powinna być w znacznym stopniu uzależnione od stylu naszego ubioru, a konkretniej stroju, w jaki aktualnie jesteśmy ubrani. Do eleganckich kreacji dobierzemy raczej biżuterię męską w podobnym stylu i analogicznie do krótkich spodenek i sportowych butów dobrze jest dobrać luźniejsze ozdoby. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby eksperymentować. Obecnie bardzo popularnym trendem jest łączenie epok i tu na przykład sportowy strój i elegancki pozłacany zegarek mogą iść w parze. Analogicznie kolorowe opaski.