W dzisiejszych czasach by dotrzeć do odbiorców naszych usług lub produktów trzeba wyjść poza przyjęte schematy i skusić potencjalnego klienta. To jakiego contentu używamy w promocji automatycznie przekłada się na siłę pozycji, jaką zajmujemy na rynku. Możliwości jest sporo, jednak w natłoku opcji łatwo nie trafić z rozwiązaniem.

Social media to podstawa

Obecność firmy na platformach social media, jest punktem wyjścia i dojścia dla każdej firmy zamierzającej liczyć się na rynku w swojej branży. Jednak trzeba pamiętać, że przestrzeń social mediowa to bardzo dynamiczne środowisko. Uwaga użytkownika nie jest nieograniczona. Przeciętny użytkownik na swoim profilu jest zalewany wiadomościami, przebicie się przez ten natłok trzeba dobrze zaplanować. Social media to najlepszy sposób na dotarcie do nowych odbiorców, stworzenie trwałych relacji między klientami oraz sprawienie by zaczęli się oni identyfikować z marką. Jak to jednak osiągnąć? Jak było mówione powyżej uwaga odbiorców jest ograniczona, mówiąc krótko nie mają oni czasu na czytanie rozwlekłych artykułów, klikania w linki i przechodzenia po różnych stronach. Jednak zamieszczany content musi być wartościowy. Jeśli będzie on jedynie powieleniem obowiązujących schematów, to nie zwróci na siebie uwagi i w rezultacie zginie pośród innych informacji. Optymalnym rozwiązaniem są filmy promocyjne. Najlepszym przykładem jest Facebook. Dzięki opcji zamieszczania video na platformach social media przed firmami otworzyły się nowe ścieżki do promocji. Filmy promocyjne pozwalają na szybkie przedstawienie filozofii firmy, zainteresowanie produktem lub usługą, zwróceniem uwagi na wydarzenia oraz poruszenie kwestii istotnych dla klientów z segmentu, w którym się operuje. Krótkie filmy promocyjne zwracają uwagą i są łatwiejsze do „strawienia” niż wielostronicowe artykuły, których użytkownik zwyczajnie nie ma czasu czytać.

filmy promocyjneOdpowiadanie na potrzeby

Zamieszczanie filmów promocyjnych w social media pozwala na szybkie dojście do nowych klientów, jak i utwierdzenie „starych”, że firma dalej dobrze działa na rynku. Filmy są wręcz oczekiwane przez odbiorców. Są one nośnikiem informacji, który pozwala na szybkie przedstawienie wartościowych (oraz konkretnych) treści. Jeśli promowane ma być większe wydarzenie warto zainwestować w profesjonalne przygotowanie filmu promocyjnego. Nagrywanie telefonem z ręki raczej się tutaj nie sprawdzi. Filmy promocyjne dają szerokie pole do manewru firmom w prezentowaniu jakości swoich usług czy zalet produktów, a wszystko to przekłada się na proces budowania profesjonalnego wizerunku marki firmy. Jeśli strategia marketingowa firmy nie zakłada wykorzystania filmów promocyjnych w kanałach social media, to jest to wyraźny sygnał, że obowiązujące trendy nas ominęły.