Dzieci uwielbiają emocje i nowe doznania, nie ma więc nic dziwnego, że jak otrzymają od rodziców rower, to będą chciały spędzać na nim całe dnie – w końcu pozwala on, na szybkie przedostanie się w zupełnie inne miejsce. Dopiero po latach zaczynamy dostrzegać inne możliwości jak auto i motocykl, które pozwolą na szybszy i wygodniejszy transport. Warto jednak pamiętać o tym, że rower to doskonała aktywność fizyczna, która nie obciąża tak mocno stawów, jak bieganie, więc dzieci, które chcą korzystać ze swoich dwóch kółek, powinny być zachwycone.

Nauka może nie należeć do najłatwiejszych, więc trzeba poważnie zastanowić się nad tym, co zrobić, by zminimalizować upadki i przyspieszyć tempo edukacji. Świetnym pomysłem są m.in. takie elementy wyposażenia, jak hulajnoga Puky, która pokaże dziecku, czym jest równowaga i jak najlepiej z niej korzystać.

Dlaczego hulajnoga Puky jest lepsza niż rower?

hulajnoga Puky

Niestety, nie rodzimy się z szeroko rozwiniętym zmysłem równowagi i dopiero z wiekiem zaczynamy pozyskiwać tę umiejętność. Rower jest wspaniałą zabawką, która jednocześnie uczy, rozwija i bawi, więc z pewnością warto w nią zainwestować, jednak można spodziewać się sytuacji, o której można śmiało powiedzieć, że jeśli się ktoś nie przewróci, to się po prostu nie nauczy.

Najpierw hulajnoga, a potem rower

A gdyby tak istniała możliwość zminimalizowania ilości upadków i nieprzyjemnych sytuacji? Jak się okazje hulajnoga Puky jest w stanie nauczyć dziecko balansowania, więc jest doskonałym wyborem. Zostały one wyposażone również w duże koła, na których będzie łatwiej jeździć i ryzyko upadku jest minimalne. Rodzicom także łatwiej jest nauczyć pociechy jazdy na hulajnodze, ponieważ jest ona mniejsza i lżejsza, a nawet podczas ewentualnej wywrotki, dziecko nie zrobi sobie krzywdy – niestety, rower posiada wiele elementów wystających, które stwarzają dodatkowe zagrożenie, więc warto na niego wsiadać, gdy już pociecha dysponuje pewnymi umiejętnościami.

Hulajnoga Puky to zarówno gwarancja satysfakcji dla rodziców, jak i zadowolenie z zabawy dla najmłodszych.