Gdy przychodzi do gotowania, nie powinniśmy zgadzać się na kompromisy. W grę nie wchodzą nieświeże składniki czy nie niejasnego pochodzenia. W końcu chodzi o nasze zdrowie, prawda? W kwestii urządzeń i kuchennych akcesoriów powinniśmy być równie bezkompromisowy - przygotowujemy bowiem w nich nasze jedzenie. Dlatego w kuchni zawsze powinniśmy stawiać na jakość, także gdy chodzi o to w czym przyrządzamy potrawy. Przykładem najwyższej jakości są chociażby garnki WMF, które od pokoleń cieszą się niesłabnącą popularnością. W czym tkwi ich siła?

Ponad 200 lat doświadczenia

garnek WMF

WMF to niemiecka firma obecna na rynku od 1835 roku - a więc prawie dwieście lat! Kolejne pokolenia zarządzających i pracujących dla firmy ludzi nieustannie doskonaliły kunszt wytwarzania produktów kuchennych. Obecnie WMF jest największym producentem i eksporterem na rynku kuchennym. Ich najważniejszym i chyba najbardziej rozpoznawalnym produktem są oczywiście garnki. WMF dostarcza jest do kuchni na całym świecie - zarówno tych profesjonalnych, mieszczących się w najsłynniejszych restauracjach, jak i tych domowych. Bo kiedy chodzi o jedzenie, nie ma podziału na lepszych i gorszych - każdy zasługuje na to, aby odżywiać się smacznie i przede wszystkim zdrowo. Garnki WMF wykonywane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu wykorzystywane mogą być przez wiele lat bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia.

Wytrzymały produkt na lata

Stal nierdzewna ma wiele zalet - przede wszystkim jest niezwykle trwałym materiałem, odpornym na zarysowania, wysokie temperatury, czy nawet mechaniczne uszkodzenia. Nie musimy martwić się, gdy garnek WMF upadnie nam na podłogę - w przeciwieństwie n przykład do naczynia aluminiowego, nie odkształci się. Stal nierdzewna trzyma ciepło i równomiernie je rozprowadza, dzięki czemu nasze potrawy będą jeszcze smaczniejsze. Garnki WMF charakteryzują się niezwykłą trwałością wykonania - rączki są solidnie przytwierdzone, a ścianki odpowiednio grube. To z pewnością garnki na lata. Nieodzownym elementem składającym się na popularność garnków WMF jest także ich design. Utrzymane w tym samym, niezmiennym stylu, garnki WMF odznaczają się prostą i elegancką formą, która składa się na ich funkcjonalność. Takie garnki będą więc także ozdobą twojej kuchni.

Jaki garnek wybrać?

Zazwyczaj nie kupujemy tylko jednego garnka, ale cały ich komplet. Na rynku dostępne są gotowe zestawy garnków WMF, które pozwolą ci od razu poczuć się jak profesjonalny szef kuchni. Ale jeśli pragniesz samodzielnie skompletować taki zestaw, to pamiętaj, że powinny znaleźć się w nich garnki zarówno mniejsze, jak typowe rondelki z dłuższą rączką, kilka garnków średniej wielkości, idealne do przygotowywania dodatków bądź mniejszych dań, jak i dwa większe garnki, odpowiednie na zupy, czy inne potrawy przygotowywane dla większej liczby osób.