Każdy ma jakieś hobby. Jedni uwielbiają spędzać każdą wolną chwilę, wczytując się w książki i powieści inni wydają fortunę na pozornie bezwartościowe przedmioty, by uzupełnić swoją kolekcję, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie życia bez sportu. Doskonałym przykładem sportowego hobby jest rolkarstwo, który od dawna podbija serca ludzi na całym świecie, w tym Polaków. Co jest takiego w rolkach, czego próżno szukać gdzieś indziej? To z pewnością wolność i praktycznie nieograniczone możliwości zwiększające się wraz z umiejętnościami i kreatywnością rolkarza. Dziś odpowiemy sobie na pytanie, jakie rolki wybrać, gdy spokojna jazda w parku przestanie nam wystarczać, a do głosu dojdzie chęć spróbowania się na rampach i przeszkodach miejscowego skateparku. Zapraszamy!

Czas na dobre rolki

Wybór odpowiedniego sprzętu to podstawa komfortowego i co najważniejsze bezpiecznego uprawiania sportu. Dotyczy to absolutnie każdej z uprawianych na świecie dziedzin od biegania, przez piłkę nożną na rolkach kończąc. Kupując swoje pierwsze rolki rzadko kiedy wchodzi w szczegóły ich specyfikacji, raczej wybieramy po prostu takie, które pasują i dobrze wyglądają. Dopóki nasza jazda ogranicza się do przemierzania przydomowego chodnika lub objazdu miejskiego parku to taki wybór raczej nam nie zaszkodzi. W najgorszym wypadku nabawimy się odcisków od niewygodnych butów i nierównej szyny. Zupełnie inaczej prezentuje się jednak jazda wyczynowa. Tutaj nie ma miejsca na sprzęt słaby i niepewny. Każda niedoskonałość rolek może kosztować nas poważną kontuzję, gdy te nie wytrzymają skoku z większej wysokości, czy wybijanie się z szyny podczas ślizgu na barierce, czy poręczy. [caption id="attachment_19897" align="aligncenter" width="300"]rollerblade twister Rollerblade Twister są najchętniej wybieranymi[/caption]

Rolki dla wymagających

Rollerblade Twister to rolki, które wyróżniają się na tle konkurencji, a w zestawieniu z tanimi rolkami turystycznymi, nie mają sobie równych. Ich wzmocniona konstrukcja i wysokiej jakości materiały zapewniają znacznie większą amortyzację, dzięki czemu skoki na rampach i pokonywanie schodów nawet przy dużej prędkości, nie będzie stanowić problemu. Drugą ważną cechą tych rolek jest oczywiście budowa ich buta. Są one lepiej dopasowane oraz spięte klamrami, które zapewniają stabilność uniemożliwiając niepożądane samoczynne przemieszczanie się stopy w bucie. Od spodu Rollerblade Twister zostały wyposażone w szeroką płozę, która zwiększa możliwości skatera. Dzięki niej można bez obawy o uszkodzenia kółek ślizgać się na podłużnych krawędziach z metalu czy nawet betonu. Na samym końcu mamy oczywiście kółka, które stanowią trzon dobrej jakości rolek. Te w przypadku modeli Rollerblade Twister stoją na najwyższym poziomie, dzięki czemu będziesz w stanie rozwinąć znacznie większą prędkość oraz skakać ze znacznie większych wysokości!