Wiele osób, które chciałyby zacząć naukę gry na jakimś instrumencie, wybiera flet prosty. To od niego zresztą zaczyna się edukacja muzyczna w szkołach podstawowych. Wielką zaletą fletu jest to, że jest to mały, lekki i tani instrument, na który stać każdego, który nie sprawia problemów podczas konserwacji. Nauka gry na na nim zaczyna się zazwyczaj od nauki poprawnego dmuchania w ustnik, właściwego trzymania oraz odpowiednich chwytów, dzięki którym uzyskuje się pożądaną wysokość dźwięku. To początki. Po nauce gam zwykle przychodzi czas na naukę pierwszych melodii i piosenek. Ich opanowanie staje się kluczem do muzycznego rozwoju. W tym celu warto zaopatrzyć się w dobre, profesjonalnie wydane nuty na flet prosty dzięki którym opanowanie melodii stanie się dużo prostsze.

[caption id="attachment_822" align="alignleft" width="300"]nauka gry na flecie prostym Nuty przeznaczone do gry na flecie prostym[/caption]

W dobie internetu niektórzy zadają sobie pytanie, czy nie lepiej jest ściągnąć nuty za darmo z internetu. Niestety, nie w każdym przypadku jest to legalne rozwiązanie, nie w każdym jest to też najlepsze rozwiązanie. Nuty przygotowane przez profesjonalistów i wydane drukiem są o wiele prostsze do odczytania, intuicyjnie ułożone na stronach. Co więcej istnieją zeszyty i podręczniki z nutami dopasowane do poszczególnych poziomów zaawansowania w grze na flecie. Kupując je w księgarni stacjonarnej lub muzycznym sklepie internetowym zyskujemy możliwość porady od profesjonalnego sprzedawcy, które może pomóc w dopasowaniu poziomu książki czy zeszytu do naszego stopnia zaawansowania umiejętności muzycznych. Jest to o tyle istotne, że źle dobrane nuty mogą na dobre zniechęcić do nauki.