Twoje dziecko po raz pierwszy wybiera się na wycieczkę szkolną, podczas której dużą część czasu będzie spędzać na wolnym powietrzu? Nie wiesz w co spakować oraz jak przygotować swoje szkraba do podróży? Każde dziecko wybierające się na wycieczkę szkolną powinno posiadać kilka najważniejszych przyborów, które będą mu niezbędne podczas pieszych wędrówek, czy podczas okolicznego zwiedzania. Wymienimy najważniejsze z nich, czyli przybory dziecięce, które z pewnością umilą i ułatwią piesze wędrówki podczas wycieczki.

Lekkie i wygodne obuwie

Wygodne sandały dziecięcePodczas długich pieszych wędrówek wygodne obuwie to podstawa. Stopa w niewygodnych, w zbyt grubych butach będzie uwierać oraz intensywnie się pocić. Aby tego uniknąć polecamy zakup wygodnych butów sportowych z oddychającym materiałem. Podczas zakupów warto również uwzględnić, aby buty były nie tylko wygodne, ale i lekkie. Dziecko wybierające się w góry lub w wycieczkę, gdzie na swojej drodze będzie pokonywać różne przeszkody przydadzą się buty wraz ze specjalnym usztywnieniem. To spowoduje, że stopy będą stabilne i mniej narażone na różne kontuzje.

Natomiast na wycieczki szkolne w cieplejsze pory roku zachęcamy do spakowania sandałów dziecięcych. Ten rodzaj obuwia przyda się na mniej wymagające wycieczki, gdzie sandały dziecięce będą lekkie, prawie nie wyczuwalne na stopie. Poza tym sprawdzą się w upalne oraz gorące dni.

Plecak

To jeden z najwygodniejszych rzeczy, która pomieści wszystko co niezbędne do podróży. Plecak, dzięki temu, że będzie znajdował się na plecach nie będzie przeszkadzał plątając się pod nogami w przypadku torby na ramię. Ważne jednak, aby Twój szkrab pamiętał o tym, aby plecak zakładać na oba ramiona. W innym przypadku plecak przy częstym noszeniu może przyczynić się do wad postawy oraz korpusu ciała. Warto wyposażyć się w plecak z wieloma przegródkami, które ułatwią przechowywanie różnych rzeczy.

Prowiant

W czasie podróży, zanim maluchy dotrą do miejsca docelowego warto spakować im kilka smakołyków, aby podczas wycieczki nie zgłodniały im brzuszki. Prowiant powinien składać się z prostych, podstawowych produktów żywnościowych. Dobrym przykładem suchego prowiantu są kanapki, które nie zajmują dużo miejsca i są wygodne do zjedzenia w każdym miejscu. Do tego warto wyposażyć malucha w jego ulubione przekąski jak słone paluszki, czy chrupki bezsmakowe. Dodatkowo jako przekąska sprawdzą się owoce, jak i warzywa. Stanowczo odradzamy pakowanie dużej ilości słodyczy, które w trakcie pieszych wędrówek mogą po prostu się roztopić.