Wiosenna pora roku to genialny czas na generalne porządki w naszych domach. Aby pomieszczenia nie wprowadzały nas w rutynę, ale zmieniały się raz na jakiś czas, warto wykonać drobny remont swojej pomieszczeń, który doda odrobinę świeżego powiewu. Dziś pomysł na odświeżenie oraz dekorację kuchni, który w sam raz sprawdzi się na wiosenną porę roku. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy 3 propozycje tapet, które w zależności od funkcji przedstawimy w poniższym artykule. Zapraszamy!

Tapety 3D

To rodzaj dekoracji, który spodoba się wszystkim miłośnikom ciekawych wrażeń. Tapety 3D na ścianę to genialny pomysł na dodanie głębi oraz mocnego charakteru w swojej kuchni. Dzięki realistycznej tapecie możemy przenieść swoją kuchnię do lasów tropikalnych, na rajskie plaże, czy nawet do Paryża. Tapety 3D na ścianę to zdecydowanie świetny pomysł dla osób, które uwielbiają ciekawe oraz inspirujące wnętrza. Ten rodzaj dekoracji będzie świetnie uzupełniał się z jasnymi kolorami ścian.

Panoramy

Chyba każdy z nas choć raz marzył o domku z okna, którego będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki. Twórcy tapet w panoramy zadbali o to, aby nasze marzenia, choć w minimalnym stopniu, mogły się kiedyś spełnić. Już dziś korzystając z ofert sklepów internetowych oraz stacjonarnych możemy na ścianie naszej kuchni zamieścić panoramy miast, widoki górskich polan, wschody słońca, kosmos czy błękit oceanu. Tak udekorowana ściana z pewnością będzie przykuwać uwagę oraz zachwycać pełnią kolorów oraz niesamowitym krajobrazem.

Tapety winylowe

Do pomieszczenia tak wymagającego, jakim jest nasza kuchnia, materiał użyty do stworzenia fototapety musi odznaczać się specjalnymi właściwościami. Jednym z ich rodzajów jest ta wykonana z winylu. To propozycja dla wszystkich osób, które cenią sobie nie tylko dodatki dekoracyjne w swojej kuchni, ale i też te z właściwościami ochronnymi. Tapeta winylowa jest najtrwalsza oraz cechuje się najwyższą ceną, jeśli chodzi nam o zakup tapety do kuchni. Jej dużą zaletą jest zdecydowanie to, że jej materiał możemy zmywać wielokrotnie. Posiada najtrwalszy podkład, dzięki czemu ściany będą zabezpieczone przed każdym rodzajem zabrudzenia. Nie polecamy jej do dekoracji całej powierzchni ściany, ponieważ przez swój twardy i wytrzymały materiał nie pozwala na swobodne oddychanie powierzchni. Jest to zatem propozycja przeznaczona dla mniejszych pomieszczeń kuchennych, gdzie tapeta winylowa będzie akcentem na najbardziej narażonych na zabrudzenie ścian.