Zbliża się czas ferii świątecznych, a zaraz potem zimowych. Dzieci mają tyle wolnego czasu, że niejednokrotnie rodzice już nie mają pomysłu w co się ze swoimi pociechami bawić, albo po prostu czym je zająć. Oczywistym jest, że każdemu zależy na tym, żeby pobudzać dziecięcą kreatywność i wymyślać zabawy, które zmotywują najmłodszych do wyjścia na zewnątrz jeżeli tylko pogoda na to pozwala. Jak to zrobić, żeby nie zbankrutować i najlepiej zaangażować w to całą rodzinę? O tym przeczytacie właśnie w tym artykule.

Kreatywna i tania zabawka

zestaw do baniek mydlanych

Coś co dzieciom się podoba najbardziej, to zabawki, które mogą stworzyć sami od podstaw. Taką zabawką jest zestaw do baniek mydlanych. Wcale nie trzeba od razu kupować tych gotowych prosto ze sklepu. Wystarczy jakiś słoiczek do przygotowania i przechowywania płynu. Jakiś sznurek, najlepiej wykonany z naturalnych surowców, idealnie sprawdzi się na przykład bawełniany. Do tego będziemy jeszcze potrzebować zwykłą słomkę do picia napojów i dwa patyki lub kijki.

Same pozytywy

Samodzielne wykonanie takiej zabawki jaką jest zestaw do baniek mydlanych ma same plusy. Kiedy sami robimy płyn dokładnie wiemy jakiego detergentu tam dodajemy. Dlatego też zmniejszamy ryzyko występowania alergii u naszych dzieci. Przecież nikt nie wie lepiej na co dziecko jest uczulone niż my, rodzice. Przy okazji taki płyn możemy też z łatwością sami wykonywać w każdym momencie, kiedy tylko nam go zabraknie i nie trzeba się martwić, że się nagle skończył i trzeba będzie takiego specyfiku szukać w sklepach. Jest to też zdecydowanie tańsza opcja.

Zabawa dla każdego- dla małego i dużego

Wymienione powyżej przedmioty niezbędne aby stworzyć swój zestaw do baniek mydlanych pomogą nam stworzyć dwie wersje tej zabawki. Jedna jest dedykowana starszym dzieciom i rodzicom i w jej przypadku to wcale nie jest takie proste, aby takie bańki stworzyć. I drugą, zupełnie nieskomplikowaną  specjalnie dla najmłodszych. Ta trudniejsza wersja, polega na luźnym przewiązaniu sznurka pomiędzy dwoma kijkami i zawiązaniu go w pętelki, tworząc oczka różnych rozmiarów. Sznurek należy namaczać w dużym naczyniu z przygotowanym wcześniej płynem. W tym przypadku, aby stworzyć bańki należy poruszać kijkami z odpowiednią prędkością, najlepiej obracając się. Ten wariant zdecydowanie wymaga praktyki, ale właśnie o to chodzi. Takie ćwiczenia to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu razem z całą rodziną, niezależnie od pory roku. A praktyka z pewnością czyni mistrza, zatem nie ma się co zrażać, trzeba ćwiczyć. Z kolei wersja ze słomką z pewnością zajmie najmłodszych i da im mnóstwo radości.