Ceremonia ślubna, to podniosły moment w życiu zakochanych, którą zazwyczaj uświetnia impreza weselna odprawiana na cześć młodego małżeństwa. Tak wyjątkowe wydarzenie wymaga, specjalnej oprawy, która podkreśli jego ważność i zapadnie w pamięci. Niewątpliwie każdej parze zależy na tym, by w tym dniu wszystko przebiegało, tak jak sobie to wymarzyli. Dlatego najpierw należy skupić się na zaplanowaniu wszelkich elementów tej wyjątkowej uroczystości. Liczy się tak na prawdę, każdy detal. 

Piękna aranżacja, która zapadnie w pamięci

Dekoracje ślubne mogą wydawać się detalem, podczas organizacji ślubu i wesela, ale z pewnością nie można o nich zapomnieć, a tym bardziej ich pominąć. To właśnie takie elementy decydują o wrażeniach gości, atmosferze i ale też efektach zdjęć i filmu, jakie będą upamiętniać całe wydarzenie. Pierwszym krokiem, jest zdecydowanie, jaki klimat ma mieć uroczystość. Czy chcemy, by było bardziej glamur, czyli luksusowo, czy może nieco bardziej swojsko, czyli rustykalnie? Oczywiście można łączyć różne style aranżacyjne, wówczas ważne, by robić to ze smakiem, można nawet sięgnąć po pomoc fachowca. W kolejnym kroku należy wybrać kolory przewodnie oraz ewentualne motywy. Wszelkie dekoracje i dodatki powinny być spójne z wystrojem sali weselnej, ale również ubiorem Państwa Młodych, a nawet pojazdem, którym będą przemieszczać się z Kościoła na salę. 

Ślubna dekoracja kościoła

Przystrojony Kościół podkreśla elegancki i podniosły klimat ceremonii zaślubin. Zazwyczaj dekoracje w Kościele skupiają się na krzesłach Państwa Młodych. Zazwyczaj mają one nałożone białe pokrowce, mogą być zdobione połyskującymi kokardami, czy też wianuszkami z kwiatów. Drugą kwestią jest droga do ołtarza, którą mogą wyznaczać kwiaty lub świece. 

Perfekcyjny stół weselny

Ślub na głowie? Nie zapomnij o detalach!Dekoracja stołów jest niezwykle ważna, bo to właśnie one w dużej części wypełniają sale weselną. W tym przypadku warto pamiętać, że ma być estetycznie i funkcjonalnie. Należy wybrać obrusy, bieżniki i zastawę. Poza tym niezbędne elementy na stołach, które powinny być spójne z ogólną aranżacją to: numeracje stołów, winietki ślubne, menu weselne, zawieszki na wódkę i serwetki. Dodatkowymi elementami, już tylko dekoracyjnymi mogą być świece i kwiaty lub inne bardziej niekonwencjonalne akcesoria. Co, ważne dopasowane do stołu muszą zostać krzesełka, inaczej efekt, nie będzie idealny. Najbardziej uwydatniony powinien zostać stół przy którym zasiada Para Młoda wraz ze świadkami. Za tym stołem najczęściej umieszcza się element ozdobny w postaci baneru z imionami lub girlandy.