Chrześcijaństwo to wiara zdecydowanej większości ludzi. Tak, jest wiele innych religii, jednak to właśnie kościół katolicki i chrześcijanie w dzisiejszych czasach mają najwięcej do powiedzenia. W naszym kraju również zdecydowanie większość ludzi stara się systematycznie uczęszczać do kościoła przyznając się do swojej wiary. W naszej wierze jest wiele wybitnych postaci, które przyczyniają się do tego, aby rozwijać nauki chrześcijańskie. Czasem warto posłuchać co takie osoby mają do powiedzenia i skłonić się do refleksji nad własnym życiem oraz postępowaniem.

Teolog chrześcijański

  Książki o tematyce chrześcijańskiejDo osób, które działają na rzecz głoszenia Słowa Bożego zalicza się Czesław Bassara. Znany jest nie tylko ze swojej działalności chrześcijańskiej. W latach 1965 – 1989 pełnił służbę ewangelizacyjną pośród dzieci i młodych osób. Nie tylko do nich przemawiał. Organizował dla nich także obozy. Ten polski kaznodzieja w latach 1969 – 1974 studiował w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Swoją naukę kontynuował w Leadership Training Institute w szwajcarskim Langenbrucku oraz Wheaton College Tutorial w Stanach Zjednoczonych. Ukończył również Evangelische Theologische Faculteit w Heverle w Belgii. Jak więc widać jest to człowiek, uczony, który zawsze wie jak mówić, aby ludzie zechcieli go słuchać.

"Ogłaszanie Słowa"

  Czesław Bassara w ostatnich latach swojego życia, a dokładnie od 2008 roku skupia się na działalności nazywanej "Ogłaszaniem Słowa". Jest to prowadzenie Międzynarodowej Służby Nauczania Biblii. Dzięki temu ma możliwość wygłaszania na seminariach teologicznych oraz w szkołach biblijnych. Często bierze również udział w różnego rodzaju zjazdach, nabożeństwach i konferencjach. Słowa jakie wygłasza stają się często podstawą do tego, aby później wydać książkę, dzięki czemu wiedza i nauka mogą pozostać w ludziach na dłużej. Dowodem jest chociażby książka pt. "Dziecko jest darem!", gdzie autor pokazuje, że dzieci to naprawdę coś wspaniałego. Coś cudownego, co czasem niezbyt należycie doceniamy. Jak to zrobić? Jak zmienić swój tok myślenia? W tym pomoże nam właśnie ta książka. Kolejna książka "Znaczenie modlitwy"pomaga nam zrozumieć jak tak naprawdę powinniśmy się modlić. Człowiek dowiaduje się jak tak naprawdę powinna wyglądać nasza modlitwa, aby spodobała się ona bogu. Nie ma tutaj wielkich wykładni filozoficznych. To ludzie słowa, które mają trafić do naszej głębi. Słowa autora mogą nas zaskoczyć, zadziwić i pozwolić spojrzeć na pewne znane nam rzeczy z zupełnie innej perspektywy.