Przeszukując internet i kolejne sklepy, aby znaleźć idealne buty dla motocyklistów, zwracamy przede wszystkim uwagę na takie cechy jak wygoda, wytrzymałość i odporność na trudne warunki. Z jednej strony musi być to obuwie, w którym nasza stopa nie zmęczy się nawet po całym dniu podróży. Z drugiej natomiast, wykonane musi być z takich materiałów i w taki sposób, aby radzić sobie w bardzo trudnych warunkach - nie straszne powinny być im deszcz, wiatr, błoto. W takich warunkach zawsze najlepiej sprawdzają się buty, które wcześniej sprawdzane były w o wiele bardziej ekstremalnych warunkach - na przykład przez wojsko. Właśnie taką reputacją poszczycić mogą się glany, które najpierw noszone były przez żołnierzy, a dzisiaj są popularnym obuwiem noszonym przez wiele osób na świecie.

Moro-historia

Glany

niezwykle przypominają wyglądem typowe, wojskowe buty. Dzielą z nimi wiele wspólnego. Wykonywane są z grubej, naturalnej skóry. Gruba podeszwa chroni przed mrozem i wodą, a przytwierdzona jest do reszty buta nie tylko za pomocą grubej nici i kleju, ale bardzo często także śrub. Glany to wysokie buty - najpopularniejsze modele wiązane są nad kostką. Dzięki temu glany oferują bardzo dobre wsparcie dla stopy i chronią przed urazami. Zapewniają także ochronę dla okolic kostki także przed wysokimi temperaturami - to ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że motocykliści muszą bardzo uważać na rozgrzany silnik i inne części swojej maszyny.

W każdych warunkach

Glany oferują nie tylko grubą, wysokiej jakości skórę, grubą podeszwę, świetne łączenia i wysokie wiązania. Glany są zazwyczaj dodatkowo wzmocnione metalowymi blaszkami - z przodu, na palcach oraz z tyłu, przy pięcie. Te miejsca, ze względu na ich wysunięcie, a także dość delikatną budowę, są silnie narażone na urazy, dlatego tak ważne jest, by dodatkowo je chronić. Te wszystkie elementy sprawiają, że glany z pewnością nas nie zawiodą, bez względu na warunki. Jeśli więc szukamy butów, które nas nie zawiodą nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach i będą chronić nasze stopy przed najróżniejszymi czynnikami, to glany są dokładnie tym, czego szukamy. Jednocześnie, odpowiednio rozchodzone, glany stanowią niezwykle wygodne obuwie, które można mieć na nogach przez cały dzień. Glany przez wiele lat zdobywały renomę butów nie do zdarcia i rzeczywiście, trudno by było inaczej - bardzo wytrzymałe elementy składowe połączone ze sobą niezwykle dokładnie, przemyślana budowa amortyzująca okolice kostki i w końcu dodatkowe zabezpieczenia na najbardziej narażone na urazy części stopy sprawiły, że glany chętnie wybierane są również przez motocyklistów, dla których tak ważne są wygoda i niezawodność.