Na łące, w lesie, a może nad jeziorem, każde z tych miejsc będzie doskonałe, do urządzenia pikniku. Słońce, świeże powietrze, miłe towarzystwo oraz pyszne jedzenie, czego chcieć więcej. Coraz chętniej, zmęczeni cały tygodniem pracy i przytłoczeni wieloma obowiązkami, decydujemy się na spędzenie kilku godzin wśród zieleni trawy i liści drzew.

Z czym na piknik?

kosze piknikowe Weekendowy wypad za miasto? Czemu nie! Pamiętajmy, że przenoszenie ulubionych przekąsek na piknik, ułatwi skorzystanie z koszy piknikowych. Rattanowe, bambusowe czy plastikowe, mogą być wykonane z różnych materiałów, choć zdecydowana większość jest wiklinowa. Najbardziej ekologiczne są te, wykonane z naturalnego tworzywa. Występują w wielu kolorach, fasonach i co ważne, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Posiadają również różne pojemności. Niektóre mniejsze, dostosowane dla dwóch osób lub spore, mieszczące posiłek dla czterech, a nawet większej ilości osób. Kosze piknikowe mogą być otwarte bądź z zamykanym wieczkiem. Wewnątrz posiadają paski, zabezpieczające wyposażenie przed przewracaniem się i zniszczeniem. Niektóre posiadają szczególne właściwości termiczne, które chronią żywność przed zbyt wysokimi temperaturami oraz pozwolą utrzymać wcześniej przygotowane potrawy, w odpowiedniej temperaturze. Jeśli na piknik wybieramy się autem, nie musimy ograniczać się wagi i wielkości kosza. Inaczej, jeśli jedziemy na wycieczkę rowerową, wtedy kosz powinien być lekki i nie za duży. Wyposażony w uchwyty oraz paski, pozwalające wygodnie zamontować go na bagażniku lub przy kierownicy roweru. Kosze piknikowe mogą posiadać wyposażenie lub też możemy je skompletować sami, według własnych potrzeb i preferencji. W jego skład wchodzą: talerzyki, sztućce, szklanki, kieliszki, zdarza się że również korkociąg i nożyki do krojenia.

Zastawa ta może być plastikowa, bądź porcelanowa. Oczywiście ma to wpływ na cenę zestawu. Są modele posiadające dodatkowe kieszenie na koce oraz narzuty do siedzenia, bez których piknikowanie nie mogło by się odbyć. To co ze sobą zabieramy na piknik, nie musi być specjalnie wyszukane. Wystarczy, że będą to kanapki, sałatka, owoce, ciasto i napoje, bo tak naprawdę liczy się czas jaki ze sobą spędzimy.

Wielofunkcyjność - ważna rzecz

Kosze piknikowe sprawdzają się nie tylko do przenoszenia pożywienia, ale również można wybrać się z nimi na zakupy. Są doskonałym rozwiązaniem, dla tych co lubią ciekawe i estetyczne rozwiązania. Zabierając do sklepu własny koszyk, nie musimy używać foliowych torebek, a kupione produkty, nie będą narażone na zgniecenia lub zniszczenia. Elegancki kosz piknikowy, może stanowić dobry pomysł, na prezent dla babci, mamy czy siostry.