Klocki dla dzieci to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych zabawek. Znane są niemal od zawsze i gwarantują wspaniałą rozrywkę. Uniwersalny charakter sprawia, że stanowią doskonałą zabawkę zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Pomimo długiej historii są stale rozwijane i udoskonalane, klocki magnetyczne to jedna z ich nowych odmian. Ten nowatorski pomysł spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i zdobywa kolejnych fanów.

Przewagi nad innymi zabawkami

Każdy, kto po raz pierwszy zobaczy klocki magnetyczne zapyta, co sprawia, że są takie wyjątkowe. Standardowe łączą się ze sobą zazwyczaj za pomocą różnego rodzaju wypustek i rowków. W przypadku klocków magnetycznych odbywa się to zgoła inaczej, poszczególne elementy są wiązane ze sobą za pomocą siły magnesu. Takie rozwiązanie daje młodym konstruktorom nowe możliwości budowy wyjątkowych struktur. Budowle, które powstają w ten sposób, są dużo bardziej złożone niż w przypadku klasycznego wariantu zabawki. Należy dodać, że tworzenie konstrukcji z klocków magnetycznych posiada pewne utrudnienie, podczas łączenia części trzeba zwracać uwagę na to, aby dopasować je w odpowiedni sposób, źle dobrane będą się po prostu odpychały. Z pewnością będzie to dużą nowością dla wszystkich maluchów przyzwyczajonych do zabawy zwykłymi. Ma to jednak ogromną zaletę, poprzez zabawę, można w bardzo przystępny sposób wytłumaczyć występujące zjawisko i spróbować zainteresować dziecko tą dziedziną nauki. Rozbudzenie ciekawości w dzieciństwie może zaowocować w przyszłości lepszym przyswajaniem nowej wiedzy.

Czym kierować się przy wyborze klocków magnetycznych?

Mimo rosnącej popularności klocki magnetyczne nadal nie są dostępne w każdym przeciętnym sklepie z zabawkami. Szukając odpowiedniego produktu, warto skorzystać z oferty renomowanych sklepów. Jest to najlepszy sposób na uchronienie się przed wszechobecnymi podróbkami, które często trudno w ciągu kilku chwil odróżnić od oryginału. Zamienniki poza tym, że zazwyczaj nie są kompatybilne z prawdziwymi elementami to mogą posiadać ostre krawędzie lub być wykonane ze szkodliwych materiałów. Nikt nie chciałby, żeby oczekiwana zabawka przyniosła dziecku zawód, a już zwłaszcza, żeby doprowadziła choćby do najmniejszego zranienia. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na cenę, ponieważ w części sklepów mogą być zawyżone z powodu jeszcze niewielkiej popularności. Koniecznie trzeba zapoznać się z informacją, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany zestaw.