Azjatyckie potrawy cieszą się dużą popularnością, nie tylko podczas wyjść ze znajomymi lub rodziną do miasta. Dania kuchni japońskiej lub chińskiej coraz częściej robione są samodzielnie. Doskonałym przykładem jest sushi. Jeszcze parę lat temu sushi było daniem, na które mogło pozwolić sobie niewielu konsumentów. Obecnie, chociaż restauracji oraz pomniejszych knajpek jest coraz więcej, to cena dobrej kolacji jest w stanie mocno uderzyć w domowy budżet.

Zrobienie sushi samemu

Zestaw do sushi

– zarówno zrobienia, jak i podania można bez problemu nabyć w sieci. Dawniej każdy element trzeba było kupować oddzielnie, dziś całościowe zestawy są na wyciągniecie ręki i to za niewielkie pieniądze. Samodzielne przygotowywanie sushi jest nowym rodzajem kulinarnego hobby, któremu poddaje się coraz więcej osób. „Domowe sushi” będzie się różniło od tego z azjatyckiej restauracji, jednak w tym tkwi jego wyjątkowość. Domowe warianty są dopasowane w pełni do naszych preferencji – nie trzeba sztywno trzymać się przepisu, a czasem zmiana jednego składnika sprawi, że będziemy z posiłku bardziej zadowoleni niż po najdroższej kolacji na mieście. Przygotowaną całość trzeba jednak efektywnie zaserwować – zwykły domowy „biały” płaski talerz się nie sprawdzi. Coraz częściej modnym stają się wspólne spotkania znajomych, którzy biorą się za przygotowanie większej ilości azjatyckiego przysmaku – każdemu według jego indywidualnych preferencji. Zestaw do sushi ułatwi tutaj sprawę.  O poradniki jak przygotować domowe sushi, również jest łatwo – video tutoriale są coraz powszechniejsze. Jednak wróćmy do prezencji.

Sushi musi również wyglądać

Wiadomo nie od dziś, że w dużej mierze jemy „oczami”. Jeśli danie nie będzie dobrze się prezentować, to automatycznie traci na smaku, my na satysfakcji oraz zyskujemy uczucie, że włożona w przygotowanie praca poszła w dużej mierze na marne. Zestawy do sushi to pięknie zdobione talerzyki, pałeczki oraz talerzyki na sos. Zestaw dla dwóch lub więcej osób daje możliwość przygotowania dla gości wykwintnego posiłku i podjęcia ich w sposób, na jaki zasługują. Spotkanie rodzinne lub ze znajomymi przy sushi – zarówno przy robieniu, jak i konsumowaniu będzie okazją do zyskania nowych, barwnych wspomnień. Samo przygotowywanie sushi może stać się również nową pasją, której rozwijanie dostarczy wiele radości na długie lata. Szukając pomysłów na urozmaicenie swojego życia towarzyskiego oraz na przestanie powielania utartych „relaksacyjnych” schematów, warto zorientować się, jaki zestaw do sushi będzie najlepiej pasował do naszego domu lub mieszkania i dać sobie szansę na spróbowanie czegoś nowego.