Dom mody Gerarda Darela nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat wyznacza kanon mody. Marka, która w roku 1971 została założona przez Gerarda i Danièle Darela, od początku swego istnienia inspiracji szuka w kobiecym wdzięku, elegancji, subtelności i pięknie. Gerard Darel to dziś synonim francuskiego szyku.

Początki

Historia marki sięga początku lat 70-tych XX wieku, Danièle i Gerard Darel stworzyli firmę modową, a kilkanaście lat później, w roku 1987, na paryskim Saint-Germain-des-Prés utożsamianym z artystami i awangardą, powstał pierwszy sklep tego domu mody. Projektanci czerpali inspiracje ze stylu ikon mody takich jak Marilyn Monroe, czy Jackie Kennedy i to między innymi prezentowana przez te kobiety gracja i szyk, stały się genezą ich pojmowania oraz znaczenia mody.

Przełomową datą dla tej marki był rok 1996. Wtedy też dom mody na rynek wypuścił replikę naszyjnika, który nosiła Jackie Kennedy. Jak mówili projektanci, jest to symbol kobiecej finezji, wyrafinowania, niesłabnącej klasy, która będzie trwać wiecznie. Oprócz ubrań w domu mody dostępne były także akcesoria, a w roku 2004 marka stworzyła własną linię skórzanych produktów, przede wszystkim torebek, które do teraz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Szczególnie rozchwytywany jest model „24 heures”.

Marka i styl

Styl Gerarda Darela charakteryzuje indywidualny charakter, odważne cięcia i krój, ale zarazem zmysłowy, kobiecy pierwiastek. Wystarczy spojrzeć na ubrania tej marki - https://desirparis.com/firm-pol-1442408757-Gerard-Darel.html. Marka tworzy ubrania przede wszystkim dla kobiet, które chcą wyrażać siebie poprzez strój, a przy tym cenią sobie klasę i nieprzemijalne podejście do damskiej mody.

Ubrania Gerarda Darela swoje miejsce znalazły na światowych wybiegach, a w stylu tego brandu lubują się współczesne gwiazdy kina i muzyki, takie jak: Kristen Bell, Eva Longoria, Jessica Alba, Angelina Jolie, Ashlee Simpson, Sarah Jessica Parker, Taylor Swift. Kolekcje tej marki łączą w sobie klasykę i nowoczesność. Podkreślają kobiece kształty, mają w sobie coś z dziewczęcego uroku i wysublimowanej gracji, ale równocześnie są casualowe, wygodne, praktyczne. Marka miesza klasyczny styl z uliczną modą, znaną z paryskich ulic. Oprócz akcesoriów, torebek i wyrobów skórzanych, szczególną popularnością cieszą się sukienki, płaszcze, kurtki, a także charakterystyczna dla stylu Gerarda Darela – odzież casualowa: luźne koszule, swetry, sukienki w stylu boho.

Nowoczesność i elegancja

Nie jest sztuką łatwą połączyć francuski szyk i modę wysoką, z luźnym, współczesnym, a nawet uniwersalnym stylem. Gerard Darel stworzył ubrania na każdą okazję i mimo pozornej prostoty, jaką one prezentują, są indywidualne, ponadczasowe, podkreślające kobiece kształty i nieprzemijalne podejście do mody, które mimo upływu ponad czterdziestu lat od powstania marki, jest wciąż aktualne i zgodne z obecnymi trendami i oczekiwaniami współczesnej kobiety.