Kwiaty to jeden z tych motywów dekoratorskich, który w branży wnętrzarskiej cieszy się nieprawdopodobną popularnością. Jego nieprzemijający i zarazem uniwersalny charakter znajduje zastosowanie w różnych pomieszczeniach i pod postacią rozmaitych dodatków. Poduszki ozdobne w kwiaty z motywem tropikalnych kwiatów to tylko jeden z nich, o których warto wspomnień.

Do jakich wnętrz pasuje?

Tematyka florystyczna w branży wnętrzarskiej jest na tyle elastyczna, że doskonale komponuje się z wieloma stylami. Ważny jest jedynie rozmiar, kolorystyka i utrzymany design. Możemy jednak wyróżnić kilka trendów, w których obecność kwiatków okaże się strzałem w dziesiątkę. Na pierwszy plan wysuwa się styl boho, przywołujący na myśl skojarzenia pozornie niepasujących tkanin czy wzorów. Z jednej strony obfitujący w całą plejadę kolorów, z drugiej zaś powiewający energią i zdecydowaniem. Nie mogło zabraknąć również stylu tropikalnego, będącego swego rodzaju nowością, których desenie nawiązują do dżungli i rajskich klimatów. Wprowadzenie tychże akcentów gwarantuje bogatą feerię barw, oryginalnych wzorów, a co za tym idzie – nieszablonowego efektu końcowego. Idealnie zatem sprawdzą się wszelkiego rodzaju dodatki z tym motywem, jak: obrusy, zasłony czy poduszki ozdobne w kwiaty.

Tropikalne kwiaty

W poszukiwaniu niepowtarzalności, stylowych inspiracji i indywidualności, z pomocą przychodzą rajskie dodatki, które w oka mgnieniu przeniosą nas nad egzotyczną, dziką plażę z lazurowym kolorem wody i nieba. W pierwszej kolejności należy wymienić poduszki, których design zaspokoi potrzeby osób ceniących wyjątkowy charakter domowych dodatków. Obfitujący w nieograniczoną paletę kolorów wzór, najlepiej ręcznie wyszywany, znajdzie zastosowanie we wnętrzach inspirowanych na tropiki. Poduszka ozdobna w kwiaty tropikalne zestawiona z dekoracjami z wikliny, bambusa, rattanu i trawy morskiej pozwoli wykreować własną oazę relaksu i wytchnienia.

Gdzie zastosować?

Odważne, multikolorowe, soczyste i efektowne – poduszki ozdobne w kwiaty z motywem tropikalnych kwiatów pozwolą wykreować osobliwy klimat w pokojach gościnnych, młodzieżowych, a także sypialni czy przedpokoju. To od nas samych i indywidualnych oczekiwań zależy sposób ich wykorzystania.