Jak należy nosić beret męski?

Beret nie jest popularną częścią męskiego ubioru. Jednakże jest to bardzo efektywny dodatek do całej stylizacji. Może dodać mężczyźnie odrobinę nonszalancji. Natomiast beret w postaci kaszkietu to dobry wybór tak do eleganckich zestawów, jak i bardziej casualowych.

Krótka historia beretu

Początki określonego rodzaju nakrycia głowy sięgają okresu średniowiecza (biret). Na przełomie wieku XVI oraz XVII były one ulubionym nakryciem artystów i elit społecznych. Czapka bardzo szybko znalazła zainteresowanie w wojsku i przetrwała do dzisiejszego dnia. Beret nadal jest ulubionym elementem ubioru żołnierza. W wieku XX beret był symbolem klasy robotniczej. Obecnie częściej noszą go kobiety niż mężczyźni. Beret - cechy charakterystyczne

Beret to nakrycie głowy, które może być wykonane z filcu, moheru, sukna wełnianego, bądź też innych miękkich tkanin. Charakteryzuje się on brakiem daszka lub atoku. Czasami ten rodzaj czapki wykończony jest sztywną taśmą. Ten rodzaj najczęściej występuje w wersjach wojskowych bądź harcerskich.

Jak nosić beret?

KangolBeret bardzo ciekawie zestawia się z koszulami, marynarkami, a także swetrami. Dobrze sprawdzi się również w okresie jesienno-zimowym oraz wiosennym. Przy noszeniu tej części garderoby, należy pamiętać o jednej zasadzie powinien on odkrywać czoło na szerokość zbliżoną do dwóch palców. Sposób układania czapki na głowie uzależniony jest od preferencji noszącego.

Mogą one stanowić ciekawy odpowiednik kaszkietów męskich. Określone nakrycie głowy wyróżnia się swoim fasonem, a stylizacja może dodać szyku albo bardziej buntowniczego wyglądu. I tak granatowy beret na przykład marki Kangol można z powodzeniem połączyć z niebieską koszulą, a także brązową marynarką. W codziennych stylizacjach warto wybrać nakrycie głowy w czarnym total looku.

Beret bardzo dobrze sprawdzi się również w połączeniu z koszulami w kratę oraz szarą marynarką. Podczas chłodniejszych dni wspaniale prezentują się z płaszczami męskimi. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie zestawienie poszczególnych części ubrania, aby otrzymać wspaniały rezultat. Kaszkiet

Ten rodzaj nakrycia podobnie jak beret dobrze wygląda z zestawem eleganckim, jak i codziennym. Charakteryzuje się półokrągłym fasonem, a także małym daszkiem z przodu. Na rynku dostępne są modele w jednym kolorze oraz we wzory. Bardzo popularną marką prezentującą bardzo dużo różnorodnych modeli jest Kangol. Kaszkiet może być noszony praktycznie podczas każdej pory roku. Dostępne są również modele mające nauszniki chroniące przed zimnem. Warto połączyć kaszkiet Kangol z szalikiem, elegancką kurtką, a także zwykłymi jeansami.