Wiosenne przeplatanie słońca z deszczem i śniegiem oraz zimnym wiatrem to łatwe złapanie przeziębienia. Musimy ubierać się rozsądnie, by temu zapobiegać. Ważna w ubiorze jest ciepła bielizna damska, która ochroni nas przed zapaleniem pęcherza, nerek lub piersi. Pogoda potrafi być kapryśna, raz grzeje słońce, a za chwilę pada deszcz lub wiatr przewierca nas na wskroś.

Jak zapobiegać przeziębieniom?

W zapobieganiu chorobom, oprócz zachowania higieny i wzmacnianiu układu odpornościowego jest prawidłowy ubiór, odpowiedni do panującej na dworze aury. Gdy mija zima chętnie zrzucamy z siebie grube swetry, getry, szaliki i czapki. Mamy ochotę założyć jakąś ładną cienką bluzkę, rajstopy i spódniczkę. Pamiętajmy jednak o nagłych zmianach temperatur oraz zimnych porankach i wieczorach. Przed zmarznięciem skutecznie ochroni nas ciepła bielizna damska.

Jaką bieliznę wybrać, by nie zmarznąć?Cieplutkie reformy z małą nogawką zapobiegną przed przeziębieniem pęcherza moczowego. Wykończone rozciągliwą koronką, są ładne i seksowne, pomimo zasłonięcia całych pośladków i brzucha. Mogą mieć nogawkę kończącą się tuż nad kolanem lub nieco wyżej, w połowie ud albo około 10 cm pod pośladkami. Materiał, z jakiego jest wykonana ciepła bielizna damska ma miękką delikatną strukturę, która nie drażni skóry. Może to być np. wełna z merynosa z jedwabiem.

Oprócz majtek musimy jeszcze wymienić podkoszulkę bawełnianą z domieszką wełny, dzięki czemu jest ciepła i wentylująca (oddychająca). Zatrzymuje ciepło wydzielane przez skórę i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Może mieć długie rękawy, krótkie lub ramiączka. Pod szyją maleńki deseń w serek albo łódkę lub stójkę. Jeżeli ciepła bielizna damska ma koronkowe wykończenia, staje się bardzo elegancka.

Na co dzień i od święta

Chcąc dodatkowo uchronić przed wychłodzeniem piersi, warto zakładać staniki z ocieplanymi miseczkami na bazie gąbki. Zewnętrzny materiał z dodatkiem wełnianych nitek będzie idealny. Pomimo iż nosimy bieliznę pod ubraniami, chcemy mimo wszystko, by była nie tylko wygodna, ale i ładna. Na co dzień możemy założyć ciepłą bieliznę damską w nieco mniej wyszukanym stylu i bez koronkowych ozdób. Ważne, by zdała swój egzamin w wygodzie i ochronie przed zimnem.

W wolne dni od pracy zawodowej, by zaakcentować wypoczynek, chętnie założymy coś, co uczyni nas bardziej atrakcyjną w naszych oczach. Wybieramy więc spośród biustonoszy, majtek i podkoszulek te, które najbardziej podkreślają naszą figurę i mają wstawki z koronek. Pamiętajmy tylko o założeniu ciepłej bielizny damskiej, aby nie doprowadzać do przeziębień i stanów zapalnych dróg moczowych, rodnych itp.