Karuzela do łóżeczka dla niemowląt to zabawka wygodna, wpływająca na dziecko kojąco oraz działająca korzystnie na rozwój percepcji wizualnej oraz słuchowej. Dostępne typy karuzeli różnią się odcieniami, wyglądem zabawek, systemem włączania itd. Dzieci nie są w stanie same bawić się zabawkami. Nie mają szansy ich utrzymania, gdyż właśnie ćwiczą ściskanie rąk.

Czemu należałoby korzystać z karuzeli?


Jakie zalety mają karuzele dla niemowlaka?Na starcie własnego życia twoje dziecko będzie spędzać dużo czasu leżąc na plecach. Zamiast skazywać go na wpatrywanie się w codzienny, poziomy strop, wielu rodziców decyduje się zakupić małemu karuzelę (np. ze strony: https://ene-due.eu/pol_m_Niemowle_Karuzele-i-mobile-dla-niemowlaka-438.html), żeby dać mu ciekawą oraz pobudzającą zabawkę. Są dwa podstawowe typy, jakie prezentują karuzele dla niemowlaka. Pierwszy to owe przyczepiane do boczku łóżeczka, inny – karuzele dla niemowlaka dodawane do sfitu. Poprzez wiele lat to właśnie tenże drugi typ był jedynym dostępnym dla rodziców. Ich wadą jednakże jest nieodzowność instalowania haka w stropie.

Karuzela nad łóżeczko jest zabawką, jaka przyciąga spojrzenie dziecka. Zawieszone na niej ciekawe zabawki oraz pobudzające wzrok dodatki, takie jak lustra lub rzutnik, natomiast również ciche oraz łagodzące muzyki angażujące słuch zajmują dziecko oraz zapewniają chwilę odpoczynku zapracowanym rodzicom. Gdy mały jest zachwycony własną karuzelą, z łatwością przy niej zaśnie. Co więcej, przy uruchomionej karuzelce malec się relaksuje oraz czuje się pewnie, ponieważ podczas usypiania oraz pobudki widzi doskonale mu znane elementy.

Karuzela dla niemowlaka: czy warto zakupić?


Poniektóre osoby uważają, iż karuzele dla niemowlaka nie są niezbędne, tymczasem ich zakup jest niepotrzebny, ponieważ dziecko szybko z niej wyrasta. To prawda, karuzelę należy rozmontować, jeśli dziecko umie już samodzielnie siadać i/lub się wznosić, gdyż może się w nią zaplątać bądź zrzucić na siebie. Jednakże zakup takiej zabawki nie jest całkowicie zbędny. Zapewne karuzela będzie jedną spośród pierwszych zabawek twojego bobasa, gdyż z innych nie zrobi własnoręcznie użytku.

Wersja bogata lub stonowana?


Rodzice oraz dziadkowie mają skłonność do wybierania zabawek o zwiększonych możliwościach. Im więcej możliwości, tymże lepiej. Należałoby jednakże wiedzieć, iż zbytek rozwiązań wykorzystanych w jednym artykule może doprowadzać do podrażnienia dziecka oraz przestymulowania, szczególnie, gdy nie da się włączać oraz wyłączać konkretnych funkcji niezależnie od siebie. Brzdące rodzą się z jeszcze nieukształtowanym systemem nerwowym, więc należałoby podczas wybierania zabawek zatrzymać zdrowy rozsądek oraz kierować się zasadą złotego środka.