Od wieków kryształy utożsamiane są z luksusem i dostojnością. Nic w tym dziwnego. Przez stulecia zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych przedstawicieli rodu, którzy z kryształowych kielichów do wina spożywali ten wykwintny trunek. Współcześnie zarezerwowane dla szerokiej części społeczeństwa, choć o nieco zmienionej formie. Niegdyś masywne, dziś dyskretne, zdobione cienkim, subtelnym szlifem. Naturalne lub barwione, jednak tak samo piękne.

Jako pomysł na prezent

czerwone wino w kieliszkuKryształowe kieliszki do wina są nie tylko urokliwe, ale również podnoszą walory smakowe spożywanego alkoholu. Wystarczy bowiem delikatnie uderzyć w kryształową czarę, aby w odpowiedzi usłyszeć niski, ciepło brzmiący głos. Ten atut z pewnością najbardziej docenią ci, którzy przywiązują nie tylko wielką wagę do jakości trunku, ale również oprawie serwującej. Ich bezpretensjonalna elegancja poparta jest względami praktycznymi, albowiem świetnie odnajdą się na wystawnych przyjęciach, urodzinach czy spotkaniach rodzinnych. Niecodzienny design w połączeniu z trwałością, wysoką jakością wykonania sprawia, że kryształowe kieliszki do wina stanowią chętnie wykorzystywaną propozycję na prezent dla bliskiej osoby.

Co warto wiedzieć o kieliszkach do wina?

Kieliszki do czerwonego wina charakteryzują się długą nóżką i pękatą czaszą. Idąc w drugą stronę, kielich do białego powinien mieć dłuższą nóżkę i smuklejszą czaszę, wyglądem imitując postać tulipana. Tego typu zastawa świetnie koresponduje z porcelaną i innymi, kryształowymi dodatkami, jak karafki czy patery. Należy jednak pamiętać, że dla zachowania ich pierwotnego wyglądu, konieczne jest przestrzeganie odpowiednich czynności. Kryształy myjemy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie z dodatkiem delikatnego środka myjącego. Następnie do sucha wycieramy mokrą szmatką, by na ich powierzchni nie pozostały nieestetycznie wyglądające smugi. Kryształowe kieliszki do wina przechowujemy w pozycji pionowej, dbając o to, aby nie dotykały się wzajemnie. Odpowiednio pielęgnowane na lata zachowają swój ładny wygląd, nie stłuką się, ani nie wyszczerbią. Co więcej, przechodząc z pokolenia na pokolenie będą dowodem na ponadczasowe piękno.