lampy sufitoweOświetlenie to bardzo ważną rzecz w naszym domu. To dzięki niemu możemy spędzać razem czas w nocy, na wspólnej zabawie czy też nauce. Światło to ważny element salonów, pokojów gościnnych oraz kuchni, gdzie często są uznawane za ,,centrum dowodzenia’’. Nic  w tym dziwnego, bo właśnie w tych domowych pomieszczeniach spotykamy się najczęściej z całą rodziną. Naszą dzisiejszą propozycją oświetlenia są lampy sufitowe. W ten wybór formy światła w naszym domu może zainwestować każdy, ponieważ nie trzeba rezerwować dodatkowego miejsca na nowy mebel.

  Lampy sufitowe to zatem idealna propozycja dla małych pomieszczeń, ale i również świetnie sprawdzą się na dużych i otwartych domowych przestrzeniach. Jakie zatem lampy wybrać dla swojego domu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótkie zestawienie najmodniejszych lamp sufitowych. Którą wybierzesz? Przekonaj się, razem z nami!  

Dekoracyjne

  Osoby, które stawiają na dekoracyjny wyraz swoich pomieszczeń, lampy sufitowe to również element wyposażenia, który świetnie wzbogaci wystrój salonu czy kuchni. Naszą propozycją dekoracyjnych lamp sufitowych będą te bogato zdobione. Warto postawić na fantazyjne wzory, czy też wystające elementy w postaci kryształków czy ozdobnych kamieni. Decydując się na taki wystrój lampy należy pamiętać, aby był to jeden z głównych ozdób salonu. Wiele ozdobnych obiektów w pokoju będzie wyglądać tandetnie, co więcej, zebrane przedmioty stracą swój charakter oraz bogaty urok. lampy sufitowe

Minimalistyczne

  To propozycja dla nowoczesnych wnętrz o minimalistycznym charakterze. Lampy sufitowe polecane do tego typu pomieszczeń to o gładkiej powierzchni, wykonane z naturalnych materiałów jak szkoło, drewno czy metal. Na duże powierzchnie, zamiast decydować się na jedną dużą lampę sufitową, postaw na kilka mniejszych, dzięki którym uzyskasz elegancki układ.  

O czym pamiętać przy wyborze lamp?

  Aby decydować o częściowym oświetleniu pokoju, warto zainwestować w przełączniki oraz obwody, które umożliwią włączania wybranych przez nas lampek w suficie. Żarówki to kolejna rzecz, o której warto pamiętać. Wybór żarówek LED jest często stosowanych w tego typu lampach, dzięki którym efektownie obniżycie zużycie prądu na co dzień. Ponadto jeśli nie jesteście do końca zdecydowani do zakupu lampy sufitowej, fakt o utrzymaniu lepszej czystości powinien Was zdecydowanie przekonać. Lampy sufitowe nie gromadzą aż tyle zbędnego kurzu, co lampy stojące, które swoim materiałem wręcz pochłaniają kurz. Aspekt ten powinni docenić zwłaszcza alergicy oraz osoby, które zmagają się z różnego typem chorobami alergicznymi.