buty new balanceŚwiat mody i ikon obuwia sportowego - jak buty New Balance wiele zawdzięcza Amerykanom. Obok legend- braci Dassler, Calvina Kleina oraz Tommy'ego Hilfigera warto postawić Williama.J.Rileya, który stworzył w 1906 bostońskiego giganta obuwniczego, który na zawsze zmienił oblicze obuwia sportowego. Obok wymienionych powyżej braci Dassler, twórców obuwia z kotem i trzema paskami w logo jest on jedną z największych person w świecie obuwia oraz dodatków sportowych.

   

Krótka historia butów New Balance!

Gdy patrzymy na historię New Balance widzimy często niesamowite zbiegi okoliczności. Zwłaszcza należy nadmienić, iż twórca butów New Balance pomysł na podeszwę wziął, uwaga - obserwując kury! Tak, to nie jest żart. W trakcie obserwacji tych ptaków Riley był zafascynowany tym, jak ptaki te niesamowicie stabilnie poruszają się po podłożu. Uznał, iż przyczynkiem do tak znaczącej stabilności - po angielsku Balance, jest kształt kurzej stopy, która złożona jest z trzech palców. Postanowił więc, aby przyszłe buty New Balance oparte były na konstrukcji uwzględniającej wkładki o trójkątnym kształcie. Był to prawdziwy przełom w podejściu do obuwia sportowego - szczególnie, że wcześniej nikt specjalnie nie interesował się wkładkami.Kolejno były próby stworzenia integralnego obuwia, wykorzystującego nowo opracowane rozwiązania w zakresie wkładek sportowych - był to prawdziwy hit.buty new balance

Popularyzacja butów New Balance!

Obuwie z firmy Rileya zostało docenione przez wiele stowarzyszeń biegaczy na terenie USA. Buty New Balance reklamowane były jako obuwie komfortowe i poprawiające osiągi na kortach biegowych. Wkrótce w butach NB zaczęły biegać drużyny takich potęg akademickich jak Massachusetts Institute of Technology i innych najpoważniejszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych. Przełomowym i kultowym modelem obuwia stała się seria 574, która na zawsze zmieniła oblicze i kanony obuwia sportowego. Sam New Balance pracował również nad obuwiem od strony laboratoryjnej, chcąc stworzyć buty idealnie dopasowane do użytkownika i gwarantujące rzeczywistą przewagę trakcie biegów!

Dlaczego te buty są tak wyjątkowe?

Obecnie dostępne buty New Balance charakteryzują się świetnymi parametrami biegowymi, unikatowym stylem, doskonałym wykonaniem z użyciem wysokiej jakości materiałów i przede wszystkim - niesamowitym komfortem poruszania się. To sprawiło, że buty te stały się ikoną mody i są powszechnie noszone przez ludzi w USA, Azji, Europie i Australii. Marka ma w tej chwili wiele modeli butów New Balance - 520, 420, 430, 500 i wiele innych wariantów stylistycznych.