Produkt kosmetyczny, który może poszczycić się dwojakim zastosowaniem to bez wątpienia odżywka bez spłukiwania. Stosowana na mokre włosy podziała jako balsam regenerujący, na suchych zaś sprawdzi się w roli reaktywatora fryzury.

Dla kogo przeznaczone?

mocne włosySpecyfiki przeznaczone do spłukiwania doskonale odnajdują się wśród osób, które borykają się z pasmami trudnymi do ułożenia, przesuszonymi, kręconymi i zniszczonymi. Z kolei w przypadku pozostałych kosmyków, świetnym rozwiązaniem są odżywki bez spłukiwania. Dotyczy to także włosów cienkich, delikatnych, płaskich i pozbawionych objętości. Cenione także z wielu innych powodów, do których można zaliczyć szybkość i łatwość aplikacji, umiejętność poskromienia suchych, puszących się pasm, a także niska zdolność do przeciążania kosmyków. Odżywka bez spłukiwania jest dostępna w rozmaitych wariantach. Do najczęściej spotykanych i najchętniej stosowanych można zaliczyć te w sprayu, piance, kremie, jak również typu serum.

Rodzaj kosmetyku a przeznaczenie

Bogata różnorodność odżywek bez spłukiwania nie powstała po to, aby zapewnić naszym oczom możliwość wyboru. Sekret tego zjawiska tkwi w rodzaju pasm, dla jakich są przeznaczone. Dla przykładu, preparaty w sprayu nawilżają suche i puszące się kosmyki, nie obciążając ich. Z tego właśnie względu w grupie najbardziej zainteresowanych osób powinny znaleźć się posiadaczki cienkich pasm. W przypadku kręconych, normalnych, grubych i zniszczonych powinny stanowić wyłącznie element uzupełniający pielęgnację. Odżywka bez spłukiwania w kremie wygładza włosy na całej długości, wykazując przy tym właściwości antystatyczne, ochronne i dodające sprężystości. Kosmetyki w formie pianki to kolejna propozycja, jaką producenci kierują w stronę posiadaczy cienkich, matowych, przyklapniętych pasm. Z uwagi na posiadaną formułę, nawilżają i dodają objętości, dzięki czemu każda fryzura prezentuje się okazale. Ostatni rodzaj, typu serum, dedykowany jest do każdego rodzaju włosów, z tą różnicą, że może być aplikowany wyłącznie na końcówki. Jako, że podstawowym składnikiem są odżywcze olejki, zastosowane na całej długości, mogłyby obciążyć pasma.